Teraz grozi im kara do nawet 20mln euro, a wystarczyłoby jedno kliknięcie…

Teraz grozi im kara do nawet 20mln euro, a wystarczyłoby jedno kliknięcie…

Póki co stracili renomę i zaufanie, a mogą stracić jeszcze więcej, jak np. wspomniane wyżej nawet 20 mln euro, które (zgodnie z treścią artykułu 83 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE) grozi przedsiębiorstwu, jako kara za naruszenie przepisów dotyczących danych osobowych. O zeszłorocznym ataku hakerskim na firmę ALAB Laboratoria słyszeliśmy już wszyscy. Do dziś dowiadujemy się nowych informacji na temat tego, jak dane setki tysięcy osób “wędrują” po sieci. Nie jest to oczywiście jedyny tego typu przypadek. Prawie połowa (46%) polskich firm zetknęła się z cyberatakiem.

Według badania internetowego Allot i Coleman Research przeprowadzonego w 2021 roku, aż 73% przedstawicieli badanych firm przyznało, że niechętnie, ale byłoby gotowych zapłacić okup cyberprzestęcom za odblokowanie dostępu do swojej sieci.

I tutaj wchodzi SentinelOne EDR, cały na fioletowo oczywiście i proponuje system antywirusowy nowej generacji, dzięki któremu zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem znajdą się daleko od naszej sieci, po drugiej stronie bariery ochronnej, jaką jest system o którym chciałbym pokrótce dzisiaj opowiedzieć.

Spółka SentinelOne została założona w 2013 roku, w Mountain View w Kalifornii, przez grupę ekspertów ds. ochrony IT. Ich rozwiązania uzyskały szereg wyróżnień i pozytywnych opinii przez instytucje certyfikujące oprogramowania i standardy bezpieczeństwa gwarantujące najwyższą jakość produktów.

Zastanów się, czy wiesz, ile masz urządzeń końcowych w swojej sieci? Czy kontrolujesz działanie wszystkich punktów końcowych? Czy Twoją firmę stać na przerwę w pracy wymuszoną przez szkody wywołane przez złośliwe oprogramowania? Czy zdajesz sobie sprawę, że istnieje na rynku narzędzie pozwalające cofnąć szkody wywołane przez złośliwe oprogramowanie jednym kliknięciem?

Odpowiedzią na wszystkie powyższe pytania, jest wspomniana przed chwilą firma SentinelOne i ich system EDR. Oprócz wszystkich funkcjonalności systemów EDR, produkt tej firmy jest absolutnie unikatowy, właśnie za sprawą tajemniczego “jednego kliknięcia”.
A zatem o co chodzi…

Wyobraź sobie, że w trakcie Twojego kolejnego dnia w pracy, na monitorze laptopa podłączonego do firmowej sieci, na którym pracujesz codziennie pojawia się następujący komunikat: TWÓJ DYSK ZOSTAŁ ZASZYFROWANY. ZAPŁAĆ 100 000 ABY ODZYSKAĆ DOSTĘP.

W tym momencie masz trzy opcje:

 • płacisz okup,
 • godzisz się ze stratą i tracisz czas oraz pieniądze na naprawę,
 • nie robisz nic, klikasz raz i wracasz do pracy.

Jak to możliwe, że 3 opcja tak bardzo różni się od dwóch pozostałych? Właśnie dzięki systemowi EDR od SentinelOne i jego technologii 1-Click Remediation. Dzięki niej nie musisz się już obawiać o utratę dostępu do swoich zasobów krytycznych. Jednym kliknięciem jesteś w stanie przywrócić stacje robocze do stanu przed zainfekowaniem np. ransomware. Nie trzeba pisać nowych skryptów, co upraszcza walkę z zagrożeniami i skraca średni czas reakcji. To jedyne takie rozwiązanie na rynku!

🛡️Co jeszcze proponuje SentinelOne EDR:

 • Statyczna analiza z wykorzystaniem sztuczniej inteligencji – Static AI;
  SentinelOne – Active EDR – wykorzystuje silnik sztucznej inteligencji w celu ochrony urządzeń końcowych przed uruchomieniem znanego lub nieznanego złośliwego kodu (malware) znajdującego się w plikach. W odróżnieniu od standardowych antywirusów, system nie wykonuje powtarzających procesów skanowania urządzeń pogarszających efektywność ich działania.
 • Behawioralna detekcja i powstrzymanie zagrożenia z wykorzystaniem sztucznej inteligencji – Behavioral AI;
  Platforma SentnelOne wykorzystuje modele oparte o mechanizmy uczenia maszynowego, które pozwalają na zidentyfikowanie podejrzanych zachowań, niewykrywalnych przez tradycyjne systemy antywirusowe. Rozwiązanie to pozwala wykryć: złośliwy kod oraz skrypty umieszczone w dokumentach i plikach, bezplikowe ataki wykorzystujące luki w systemach oraz aplikacjach, ataki pochodzących z innych urządzeń znajdujących się w tej samej sieci wewnętrznej oraz blokuje instalacje niechcianych aplikacji (PUP).
 • Aktywny system Endpoint Detection and Response – EDR;
  Opracowany przez SentinelOne system Active EDR, zapewnia wgląd w wiele danych z urządzeń końcowych i może automatycznie łagodzić zagrożenia. W przypadku wykrycia ataku pozwala na jego szybką identyfikację, wykonanie izolacji sieci i automatycznie zabezpieczyć pozostałe punkty końcowe. System dokona wyczyszczenia wszystkich efektów złośliwego ataku, łącznie z wpisami w rejestrach i zaplanowanych działań.
 • Wykrywanie Zagrożeń z Wykorzystaniem Rozwiązania Deep Visibility;
  Deep Visibility oferuje pełne możliwości wyszukiwania retrospektywnego w czasie rzeczywistym i historycznego, nawet w przypadku punktów końcowych offline, aby poprawić proaktywne bezpieczeństwo. Dane telemetryczne z punktów końcowych i serwerów mogą pomóc zespołom ds. bezpieczeństwa w korelowaniu działań takich jak boczny ruch czy wywołania zwrotne, wraz z innymi wskaźnikami zagrożeń, aby uzyskać głębszy wgląd. Deep Visibility obejmuje urządzenia takie jak laptopy, które mogą znajdować się poza Twoją siecią obwodową.

To oczywiście jeszcze nie wszystkie zalety systemu EDR od SentinelOne, firma ciągle się rozwija i proponuje coraz to nowsze rozwiązania, które mają ułatwić obsługę i usprawnić działanie systemu.

Jeśli wzbudziliśmy Twoją ciekawość, w naszej firmie – Konwerga sp. z o.o.  – chętnie opowiemy Ci więcej na temat tego narzędzia, a także dopasujemy inne rozwiązania związane z zarządzaniem siecią czy cyberbezpieczeństwem w Twojej firmie. Skontaktuj się z nami https://konwerga.pl/kontakt/ i porozmawiajmy o Twoich potrzebach.

Nie żałuj potem i sprawdź – wystarczy jedno kliknięcie…

👉 Konwerga |IT Integrator| – Kreujemy inteligentne rozwiązania IT